Přeskočit na obsah

Aktuality

Dovolená v letních měsících

Od 15. do 30. července budeme čerpat dovolenou. Akutní případy ošetří dr. Večeřová ve své ordinaci na adrese Čechova 760 (tel.: 581 735 034) v následujících časech: pondělí, středa, pátek: 8:00 – 11:30; úterý: 13:30 – 17:00; čtvrtek 11:00 – 15:00. Od 31. července do 2. srpna bude v naší ordinaci se sestřičkou dr. Nováková v čase 9:00 až 12:00. Od 5. srpna ordinujeme dle standardního rozpisu. Přejeme vám krásné léto.

Výběrové řízení na rezidenční místo

Název a adresa vyhlašovatele: MUDr. Ladislav Štěpánek, Ph.D., Na Odpoledni 1042/19, 75002 Přerov; IČ: 14250225. Výše uvedený tímto dne 25. 6. 2024 vyhlašuje výběrové řízení na jedno rezidenční místo lékaře v oboru Všeobecné praktické lékařství (VPL), který si tak splní podmínky k atestaci. Nejedná se o náhradu za dr. Štěpánka. Přihlášky je možné podávat do 31. 7. 2024. Adresa pro podání přihlášek do výběrového řízení (osobně nebo poštou): MUDr. Ladislav Štěpánek, Na Odpoledni 1042/19, 75002 Přerov. Při zachování náležitostí lze využít též datovou schránku nebo e-mail. Veškeré informace k přihláškám a podmínkám výběrového řízení naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví ČR. Přihláška do výběrového řízení je ke stažení zde. Seznam příloh/dokladů, které uchazeči přikládají k přihlášce: Kritéria pro hodnocení uchazečů – hodnotící komise posoudí splnění formálních náležitostí přihlášky a stanoví pořadí uchazečů podle bodového zisku na základě těchto kritérií: Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Černý kašel

Černý kašel (pertuse) je vysoce infekční bakteriální onemocnění, které postihuje plíce a dýchací cesty. Toto onemocnění ohrožuje na životě malé děti; pro starší děti a dospělé nebývá smrtelné, „pouze“ krajně nepříjemné a zdlouhavé. Ochranný účinek očkování z dětských let má tendenci vyvanout a nechránit proti infekci po dobu dospělosti. Proto je doporučeno alespoň jednou v dospělém věku aplikovat posilující dávku. Zejména pak osoby vyskytující se v blízkosti malých dětí a těhotné ženy by měly zvážit přeočkování zcela bezpečnou vakcínou. Díky velkému nárůstu případů černého kašle a zájmu o očkování v posledních měsících přechodně nebyly vakcíny k dispozici. Od poloviny května se ale očekávají jejich uspokojivé dodávky. Máte-li zájem o přeočkování proti černému kašli, napište nám nebo zavolejte. Zapíšeme si Vás na pořadník, případně si rovnou domluvíme aplikaci. Vakcína ani aplikace sice nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, ale námi vystavený doklad na úhradu 1 100 Kč Vám zpětně může pojišťovna proplatit.

Ultrazvuk v ordinaci

Pro efektivnější diagnostiku v ordinaci nově využíváme ultrazvukové vyšetřování. Jedná se o tzv. point-of-care testing (POCT) ultrasonografii, která nenahrazuje plnohodnotné ultrazvukové vyšetření radiologem. Uplatněním POCT ultrazvuku se ale stává diagnostika v ordinaci praktického lékaře přesnější a navazující postup je pak cílenější a rychlejší. I přes rozšiřující se moderní technologie zůstává základním diagnostickým nástrojem sdělení problémů a rozhovor o nich. V případě potíží se neváhejte zastavit, napsat nám nebo zavolat.

Syndrom spánkové apnoe

Jedná se o stav, kdy během spánku dochází k opakovaným přestávkám dýchání. Tyto přestávky jsou způsobeny dočasným zablokováním nebo zúžením dýchacích cest, což redukuje zásobení těla kyslíkem. Vlivem krátké zástavy dechu dochází k částečnému probuzení, což snižuje kvalitu spánku a způsobuje únavu a ospalost během dne. Mezi dalšími projevy syndromu bývá hlasité chrápání, porucha soustředění a paměti, absence snů nebo ranní bolest hlavy. Spánková apnoe postihuje asi 4 % mužů a 2 % žen, častěji osoby s kumulací tuku v oblasti břicha. Proč bychom to měli řešit? Syndrom spánkové apnoe přispívá ke zvýšené kardiovaskulární nemocnosti, a dokonce je asociován i s vyšším rizikem vzniku některých nádorů. Řada vědeckých studií prokázala, že spánková apnoe zkracuje délku života ve zdraví. Jak vám můžeme pomoci? V naší ordinaci nově využíváme přístroj Poly Watch, který umožňuje snadno diagnostikovat syndrom spánkové apnoe. V případě odhalení syndromu pak následuje odeslání do spánkové laboratoře, kde syndrom vyřeší. Diagnostika syndromu přístrojem Poly Watch není složitá, spočívá v monitoraci vašeho dechu během noci. Spolu s jednoduchou edukací vám přístroj na noc zapůjčíme a následující den se společně podíváme na výsledky měření. Nemusíte se ničeho bát – Poly Watch je malé a tiché zařízení, které vám v noci nezpůsobí diskomfort.… Číst dále »Syndrom spánkové apnoe

Nový spirometr

Rozšířili jsme přístrojové vybavení ordinace o spirometr (Medikro Duo značky QuickSeal) používaný k posouzení funkce plic a dýchacích cest. S jeho pomocí budeme schopní účinněji diagnostikovat nemoci jako například bronchiální astma, chronickou obstrukční plicní nemoc nebo plicní fibrózu přímo v ordinaci. Rozšiřování přístrojového vybavení ordinace je naším dlouhodobým cílem. Avšak ani nejmodernější přístroje nemohou nahradit tu nejúčinnější diagnosticko-terapeutickou metodu, a to komunikaci. Základem předcházení a řešení zdravotních potíží je se o nich bavit. Proto, pokud máte jakýkoliv problém, zastavte se u nás, zavolejte nebo napište a společně se na problém zaměříme.

Obvodní lékař Přerov

Ordinace Dr.Štěpánka je zdravotnické zařízení, kde vám nabízíme prvotřídní péči a odborné znalosti založené na vzdělání a zkušenostech. Naší prioritou je efektivní prevence a v případě, kdy se u vás objeví zdravotní problémy, tak i účinná léčba. Proč byste si měli vybrat ordinaci Štěpánek? Kvalifikace a zkušenosti: Péče na profesionální úrovni V roce 2015 jsem dokončil lékařskou fakultu na Karlově univerzitě a následně se specializoval v oboru Všeobecné praktické lékařství se složením atestační zkoušky v roce 2019. Má práce není jen v ordinaci všeobecného praktického lékaře – do května 2022 jsem působil jako lékař na Klinice pracovního lékařství Fakultní nemocnice Olomouc. Tato praxe mi umožnila rozšířit znalosti a získat zkušenosti v oblasti pracovního lékařství. Nadále částečně působím i na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde se věnuji akademické činnosti a rozvoji svých dovedností, které uplatňuji i v ordinaci praktického lékaře. Během své profesní dráhy jsem se aktivně účastnil celostátních odborných konferencí a mám na svém kontě několik publikovaných odborných prací. Akademicky se zaměřuji na problematiku veřejného zdravotnictví, metabolických onemocnění a pracovního lékařství. Díky této praxi jsem vždy ve střehu nových poznatků a trendů v lékařství, což se, věřím, promítá i do kvality péče, kterou poskytuji našim pacientům. Rozšíření péče pro… Číst dále »Obvodní lékař Přerov